Dowiedz się na czym polega innowacyjny lifting kosmetyczny Bloomea – najbardziej popularny zabieg ostatnich 2 lat w Polsce i za granicą

Pierwszym etapem zabiegu jest makro eksfoliacja. Tu do rodzaju skóry zostaje dobrany Tip złuszczający (od bardzo łagodnego do takiego, który daje efekt resurfacingu). Dzięki temu zabieg modelingu Bloomea możemy wykonać bardzo łagodnie, oferując tym samym naszym klientom efekt odświeżenia skóry tzw. ”efekt bankietowy” lub wykorzystując najmocniejszą głowicę zabiegową, możemy przeprowadzić zabieg mocno przebudowujący dający efekt resurfacingu laserowego. Ten rodzaj głowicy wykorzystujemy w zabiegach zwalczających: blizny, bruzdy, rozstępy i przebarwienia.

Po kluczowej fazie makro eksfoliacji na skórę nakładany jest specjalny koktajl Bloomea, zawierający w składzie: kwas hialuronowy, który doskonale wiąże wodę w naskórku oraz kolagen i elastynę, które odpowiadają za jędrność i elastyczność naszej skóry. W tym etapie za pomocą specjalnej głowicy pomagamy właśnie tym substancjom odżywczym wejść w jak największej ilości do skóry. W tym momencie zaczyna się innowacja fazy drugiej. Głowica zabiegowa zostaje wprowadzona w drgania oscylacyjne wysokiej częstotliwości, które stymulują skórę do pracy, pozwalając na otwarcie kanalików, po czym za pomocą bliskiej podczerwieni (633nm) możemy wprowadzić składniki aktywne nawet do skóry właściwej.

W trakcie całego zabiegu niezbędnym procesem jest Luminoterapia potrzebna do przebudowy skóry na poziomie kolagenu. Pod wpływem ok 30 minutowego naświetlania skóry dochodzi do procesów neokolagenezy, czyli powstawania nowych włókien kolagenowych. Trwa to nawet do 6 miesięcy i to właśnie ten proces zapewnia długotrwałe i naturalne efekty. Dochodzi również do namnażania fibroblastów (komórki, które tworzą kolagen) i elastyny czyli substancji o kluczowym znaczeniu dla prawidłowej struktury skóry.

Zabieg kończy maska biocelulozowa Bloomea tzw. “Druga skóra”. Natychmiastowo uspokaja ona skórę, nawet po najbardziej intensywnym zabiegu.

Po zabiegu bardzo ważna jest też pielęgnacja domowa. Zalecam specjalny krem Bloomea HA oraz serum Complex Marine z linii do pielęgnacji domowej firmy Bloomea.

Melania Brzozowska
3 posts

About Melania Brzozowska:

Nazywam się Melania Brzozowska. Jestem wykwalifikowanym kosmetologiem i właścicielem Studia Urody Melani, które prowadzę od 2016 roku. Doświadczenie zdobyłam studiując kosmetologię specjalistyczną w Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie i uczestnicząc w szkoleniach i kongresach z kosmetologii i medycyny estetycznej. Praca jest moją pasją dlatego z przyjmnością pomagam klientom pozbywać się ich problemów skórnych i odkrywać w sobie piękno.